VIALUTIONS Summer Camp – aplikacja wspierająca badanie próbek histopatologicznych

Lato już jakiś czas za nami. A jeśli lato się skończyło, to mamy też za sobą Vialutions Summer Camp. Czwórka naszych stażystów wykonała swoje zadanie i zasiliła szeregi naszej firmy. Czym zajmowali się przez trzy miesiące? Jaki był efekt ich pracy?

Możemy już chyba ujawnić, że letni projekt był kolejnym krokiem Vialutions w stronę branży medtech. Mieliśmy już z nią styczność – na pewno pamiętacie naszą aplikację wspierającą proces diagnozowania, wspominaliśmy też już o oprogramowaniu do innowacyjnej maszyny usuwającej tatuaże za pomocą ultradzwięków.

HistoReport, bo to nad tym rozwiązaniem pracowali nasi stażyści, to kolejna aplikacja usprawniająca procesy medyczne. Skierowana jest do lekarzy patologów i wspomaga oraz porządkuje proces opisywania próbek histopatologicznych. To system uporządkownych, szczegółowych formularzy, które prowadzą lekarza przez całą procedurę.

Przy jej tworzeniu współpracowaliśmy z ekspertami z dziedziny histopatologii i dzięki ich wsparciu wiedzieliśmy, jakie funkcje są dla lekarzy najważniejsze i w jakiej formie będą najwygodniejsze w użytkowaniu. To dla nas ważne – chcemy, żeby aplikacja była jasna i przydatna dla osób, które z niej korzystają.

Podczas tych kilku miesięcy nasi stażyści stworzyli prototyp narzędzia, które upraszcza i usprawnia proces diagnozowania. To rozwiązanie otwarte – możemy je rozszerzyć o opcje, które mogą uzupełnić jego działanie. Tworzenie tak zaawansowanej aplikacji to nie tylko dobra okazja, żeby podnieść kwalifikacje, ale także żeby nauczyć się sposobu, w jaki pracujemy w Vialutions. Czy się udało? Jeszcze jak!