Coraz bliżej Święta – vAdvent i SharePoint

Świąteczna atmosfera to wyrażenie, którego nieco się nadużywa. Nie da się jednak ukryć, że im bliżej 24 grudnia, tym częściej myśli kierują się w stronę Bożego Narodzenia. Czy warto zwracać pracownikom uwagę i apelować o skupienie czy może wręcz przeciwnie – dać im coś, co pomoże ukierunkować bożonarodzeniowy nastrój?

vAdvent i SharePoint – codziennie mała niespodzianka

Przypuszczamy, że SharePoint nie jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o przygotowania do świąt. To zrozumiałe – wiemy, że używa się go przede wszystkim do porządkowania i przechowywania dokumentów. To jednak nie wyczerpuje wszystkich jego możliwości. Czy słyszałeś kiedyś o vAdvencie?

To nasze autorskie rozwiązanie – kalendarz adwentowy dla użytkowników SharePointa. Jak to działa? Zupełnie prosto. vAdvent to webpart – o tym, co oznacza to pojęcie, pisaliśmy już tutaj. My zajmujemy się zainstalowaniem go na platformie SharePoint, z której korzysta Twoja firma. Dalsza część należy do Ciebie – kilka ustaleń i można zachęcać pracowników do korzystania z vAdventu.

A jak to wygląda od strony pracownika? 1 grudnia na stronie głównej intranetu pojawia się panel z kalendarzem. Każdego dnia osoby korzystające z SharePointa mogą kliknąć kolejne okienko i otrzymać mały upominek od firmy. Może to być link do ciekawej strony, kolejny etap szkolenia, bony lub zniżki do sklepów – cokolwiek pracodawca uzna za stosowne.

vAdvent ma zabezpieczenia przeciwko niecierpliwym: każdego dnia można odblokować tylko jedno okienko. Oprócz tego można tak zaaranżować kolejne pola, by ich kolejność była przypadkowa (odrobina zabawy z szukaniem ich na planszy to dodatkowy plus 🙂 ). Dzięki temu po pierwsze – można uzupełniać je na bieżąco, po drugie natomiast – podtrzymuje to nastrój oczekiwania. Kazdego dnia bliżej Świąt!

Ale właściwie po co?

Oczywiście, kalendarz adwentowy to miły gest w kierunku pracowników, ale nie zapominajmy o tym, że wspólne oczekiwanie na Boże Narodzenie ma też inne funkcje.

Codzienny mały prezent pokazuje, że pracodawcy zależy na tym, by pracownik czuł się w firmie dobrze. Wspólne odliczenie dni do uroczystości to również integracja 🙂

Co więcej, koniec roku to często też nerwowy okres w firmie, a małe wsparcie każdego dnia z pewnością poprawi nastroje wśród zatrudnionych.

Nie można pominąć też innej ważnej kwestii – vAdvent pokazuje, że SharePoint nie jest trudną, skomplikowaną technologią, a przydatnym i prostym narzędziem.

Wysiłek ze strony pracodawcy jest znikomy, pracownicy zadowoleni, a Święta jakby bliżej. Jak myślicie – warto?