Plan przede wszystkim – vWork i vPlan

Może istnieją gdzieś firmy, w których każdy od razu wie, co ma robić, w których nie trzeba planować poszczególnych procesów i wyznaczać ról. Może nawet istnieją pracownicy, którzy pod koniec tygodnia czy miesiąca z własnej inicjatywy zdają szefowi sprawę z tego, co robili.

Jednak nawet jeśli rzeczywiście takie przedsiębiorstwa gdzieś funkcjonują, większości firm pracuje się po prostu łatwiej i wydajniej, kiedy zakres prac jest zaplanowany i w każdej chwili można go zweryfikować.

vWork, czyli co dziś robiłeś?

Wątpliwości na temat tego, czy intranet może uprościć pracę, już chyba rozwialiśmy. Pisaliśmy też o tym, dlaczego warto zdigitalizować workflow. Czy firma, która wdrożyła oba te rozwiązania, zrobiła już wszystko, co mogła, żeby poprawić organizację pracy? Nie do końca.

Oprócz przeniesienia procesów firmowych do intranetu, zweryfikowania ich i usprawnienia można pomóc sobie też właściwymi narzędziami – takimi jak vWork.

Jego działanie jest bardzo proste – to zintegrowany z platformą dodatek do SharePointa, dzięki któremu każdy pracownik, mający dostęp do firmowego intranetu, może zapisywać zadania, które wykonał i czas, który na nie poświęcił.

vWork to przede wszystkim narzędzie do rejestrowania pracy w poszczególnych projektach. Każdy z użytkowników jest przypisany do projektów, w których bierze udział, i zapisuje, ile czasu poświęcił na pracę w każdym z nich. Program automatycznie zlicza godziny pracy każdej z zatrudnionych osób i oznacza w kalendarzu liczbę przepracowanych godzin.

No dobrze, wiemy, nad jakimi projektami pracują osoby zatrudnione w firmie. Czy w czymś jeszcze może nam pomóc vWork? Oczywiście. Dzięki tak precyzyjnej ewidencji zadań pracodawca albo przełożony może zorientować się, kiedy pracownikowi przyda się wsparcie w projekcie lub które zadania wykonuje on szczególnie szybko. Oprócz tego narzędzie pozwala sprawdzić, jakie zasoby zostały wykorzystane przy realizacji projektu. To cenne informacje dla każdego lidera – dzięki nim można lepiej zaplanować przyszłe przedsięwzięcia.

vWork umożliwia także generowanie raportów dotyczących różnych aspektów pracy przedsiębiorstwa. Nie tylko można uporządkować dzięki nim informacje na temat czasu, który zajęło wykonanie konkretnego zlecenia, poszczególnych czynności lub całych projektów, ale także firmowych zasobów, które zostały przy tym wykorzystane.

Widok użytkownika i raporty, jakie generuje vWork, można dopasować do potrzeb użytkownika. Spersonalizowane zestawienia mogą być generowane w formie PDF gotowej do wydruku i podpisu przez klienta, a także jako Excel dla działu HR lub księgowości.

Co jeszcze? Faktury dla klientów! Dzięki raportom można szybko i łatwo stworzyć zestawienia dla klienta i wystawić rachunek. Żadnego szacowania – wiadomo dokładnie, ile czasu firma przepracowała dla zleceniodawcy.

vPlan – sprawdź, czy dasz radę

Dzięki vWorkowi znasz codzienne możliwości swojego teamu, wiesz, co sprawia mu trudność, a z czym doskonale sobie radzi. Wiesz, jakich zasobów potrzebujesz, żeby kontynuować projekt. Ale chciałbyś zająć się czymś zupełnie nowym i nie wiesz, czy jak się do tego przygotować. Wiesz, że możesz to sprawdzić, jeszcze zanim zaczniesz jakiekolwiek prace?

Umożliwia to vPlan – całościowy i wszechstronny system do zarządzania projektami w SharePoincie. Stworzyliśmy go, bazując na doświadczeniach zarówno naszych, jak i naszych klientów, dlatego wiemy, że zawarliśmy w nim elementy potrzebne każdemu, kto chce przetsetować swoje możliwości przy nowym projekcie.

vPlan umożliwia próbne przeprowadzanie zamierzonych projektów w warunkach kontrolowanych. Możesz przyjrzeć się kolejnym czynnościom, zarządzać pracą działów i zespołów, skontrolować rozkład pracy, jeśli część teamu nie będzie mogła w nim uczestniczyć. Łatwo można też sprawdzić, jakie zasoby należy przygotować, by prace przebiegały bez zakłóceń.

Dobra organizacja projektu i odpowiednie planowanie pracy to dwa czynniki, bez których bardzo trudno jest utrzymać dobrą wydajność firmy. Wielu przedsiębiorców jest tego świadomych, nie wiedzą jednak, jak zoptymalizować te procesy.

Jeśli Ty również szukasz sposobu na to, jak planować i monitorować pracę w firmie, wypróbuj vWork i vPlan. Oba narzędzia dobrze się uzupełniają – najpierw możesz wypróbować swoje założenia w vPlanie, wprowadzić konieczne poprawki do ogólnego zamysłu, a następnie kontrolować jego wykonanie dzięki vWorkowi.

Udostępniamy testowe wersje produktów – skontaktuj się z nami, by z nich skorzystać.