Blog

POROZMAWIAJMY
vDictionary – Microsoft 365

vDictionary – Microsoft 365

09/06/2020

Przyzwyczailiśmy się już do pracy w Office 365, poznaliśmy jego możliwości… i czas na zamiany! Najnowszą propozycją Microsofta jest obecnie Microsoft 365. Czy wiesz, czym się różnią Microsoft 365 i Office 365?

Czym jest Microsoft 365?

Zacznijmy od przypomnienia, co oferował nam Microsoft w ramach Office 365. To przede wszystkim pakiet narzędzi, niezbędnych w pracy biurowej – Word, Excel, PowerPoint, Outlook czy Publisher – ale także Exchange Server, SharePoint i Microsoft Teams. Wszystkie one dostępne są w chmurze.

Pod tym względem nowe rozwiązanie niczym nie różni się od Office’a 365 – to wciąż zestaw sprawdzonych narzędzi w ramach jednej subskrypcji, nie zmieniła się forma  korzystania z produktów MS ani ich funkcje.

Office 365 i Microsoft 365 – różnice  

Pojawienie się na rynku nowego produktu wywołało falę pytań, jakie są różnice między Office 365 a Microsoft 365. Podstawową jest z pewnością zmiana w taryfach – pakiet dla użytkowników prywatnych został rozdzielony na dwie części: Personal i Family.

Obecnie mogą oni korzystać również z komunikatora Microsoft Teams, także z urządzeń mobilnych. Bardziej rozbudowane są także funkcje bezpieczeństwa. Dodatkowe zabezpieczenia otrzymały także wersje biznesowe. Poza tym jednak te dwie wersje rozwiązania chmurowego Microsoftu zasadniczo się nie różnią.

Porozmawiajmy

    Twoja wiadomość została wysłana.
    Dziękujemy!