vDictionary – Microsoft Teams

Spośród rozwiązań proponowanych przez Microsoft omawialiśmy już wielokrotnie SharePointa, przyszedł więc czas na produkt-cichego bohatera ostatnich tygodni. O czym mowa? O Microsoft Teams!

Czym jest Microsoft Teams?

Komunikator Microsoftu na pewno znany jest użytkownikom SharePointa. Stanowi dobre uzupełnienie intranetu w sytuacji, gdy konieczny jest szybki kontakt z innymi członkami zespołu. Tak, komunikacja ze współpracownikami to podstawowa funkcja tego typu narzędzia, ale oprócz tego MS Teams daje użytkownikowi większe możliwości:

  • Udostępnianie plików – kiedy pracujemy pod presja czasu, ta opcja daje nam o wiele więcej korzysci niż tradycyjne maile: przesyłanie plików odbywa się szybciej, ale też łatwiej je omówic na bieżąco,
  • Wydzielone konwersacje – Teams pozwala nie tylko wymieniac wiadomości z jednym wspólpracownikiem, ale także grupować rozmówców. Konwersacje tematyczne to spore ułatwienie w pracy mniejszych zespołów, a Microsoft Teams umozliwia stworzenie grup skupionych wokół konkretnych projektów,
  • Konferencje – niekiedy omówienie spraw na czacie nie wystarczy. Konferencje audio i wideo to również jedna z opcji Teams – przydatna zwłaszcza jeśli w firmie zdarzają się delegacje, praca u klineta lub home office.

Wraz z rozwojem platformy pojawiały się na niej kolejne udogodnienia. Możemy korzystać z kalendarza, zapraszać na spotkania innych pracowników, udostępiać wszystkim użytkownikom aplikacji pliki.

Microsoft wciąż pracuje nad Teams: nad poprawą jakości dźwięku podczas konferencji, dodawaniem nowych opcji. Już teraz jest to jednak świetne, całościowe narzędzie wspierające komunikację w firmie.

Jak zainstalować Microsoft Teams?

MS Teams jest aplikacją dostępną co do zasady dla osób, które subskrybują usługę Office365. Microsoft dba o to, żeby jego produkty były łatwe w obsłudze, dlatego na swojej stronie internetowej zamieścił dokładną instrukcję, jak zainstalować Microsoft Teams.