vDictionary – SharePoint

Co to jest SharePoint?

To platforma wspierająca codzienną pracę firmy. Składa się z wielu aplikacji, które pozwalają przenieść część procesów firmowych do intranetu. Co można usprawnić dzięki SharePointowi?

  • zarządzanie dokumentami – w SharePoincie łatwo można stworzyć firmowe archiwum, podzielone na foldery według dowolnych kryteriów. Każdy dział lub może dysponować własną stroną, na której pracownicy mogą znaleźć, edytować, archiwizować i udostępniać sobie nawzajem pliki.Dostęp do dokumentów jest możliwy z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego. Dzięki temu praca zdalna lub poza siedzibą firmy jest możliwa w dowolnym miejscu i czasie.
  • archiwizacja dokumentów – biblioteki SharePointa mieszczą niemal dowolną liczbę plików w różnym formacie. Word, Excel, PDF – wszystkie te dokumenty można segregować według wybranych kryteriów. Możesz stworzyć listę dokumentów przypisanych do działów, pracowników, tematów – tak jak potrzebujesz,
  • komunikacja w firmie – SharePoint to miejsce, w którym osoby zatrudnione w firmie mogą pracować razem. Platforma umożliwia edytowanie dokumentów z zachowaniem starszych wersji i historii modyfikowania pliku.

Oprócz tego SharePoint pełni rolę intranetu, dzięki któremu wymiana informacji między pracownikami, nawet w dużym zespole, jest o wiele łatwiejsza i szybsza