vGoal - zabawa w zakłady piłkarskie z Microsoft Teams

SharePoint ułatwia pracę firmy – to oczywiste dla każdego z jego użytkowników. Jest świetną platformą wymiany informacji, upraszcza komunikację, pozwala na stworzenie bazy wiedzy dla pracowników… Jednym słowem, to dość wszechstronne narzędzie. A gdyby tak wykorzystać je do zacieśnienia więzów między pracownikami?

Oczywiście, to trudne, jeśli będziemy się w tym celu posługiwać podstawową wersją platformy. Może więc zastosować niestandardowe rozwiązania, takie jak vGoal?

vGoal? A co to jest?

vGoal to przejrzysta i prosta w użytkowaniu aplikacja, pozwalająca na dokonywanie towarzyskich zakładów sportowych w gronie pracowników firmy. Jest przystosowany do obsługi zawodów w piłce nożnej, zrozumiałe więc, że największe zainteresowanie budzi w okresie mistrzostw Europy i Mundialu.

Do rzeczy – jak to wygląda w praktyce? Pracownik, który chce wziąć udział w zabawie, ma dostęp do vGoala przez platformę SharePoint. Załóżmy, że naprawdę interesuje się piłką nożną, na bieżąco śledzi rozgrywki i wie, kiedy gra drużyna, której kibicuje. Przed każdym meczem analizuje sytuację (albo zdaje się na intuicję – znamy przypadki, w których właśnie taka była taktyka zwycięzcy) i wpisuje do systemu przewidywany wynik rozgrywek, które mają miejsce tego dnia.

Pracownik może spokojnie oglądać mecz, teraz natomiast zaczyna się rola adminstratora, który wpisuje do systemu rzeczywisty wynik meczu. Program automatycznie oblicza liczbę przyznanych punktów i aktualizuje miejsce w rankingu.

Rywalizacja trwa. W miarę, jak trwają mistrzostwa, przybywa punktów, a czasem wynik jednego czy dwóch meczów może przesądzić o wygranej jednej z osób, które biorą udział w zabawie.

A co my z tego będziemy mieli?

Sprawdzanie zmian w rankingu, dyskusje o przebiegu meczu, porównywanie punktów – to wszystko sprawia, że pracownicy stają się zgranym zespołem, zyskują wspólne tematy i, co ważne, mogą się lepiej poznać. To z kolei jest gwarancją dobrej atmosfery w firmie.

Z punktu widzenia pracodawcy wysiłek jest znikomy, a efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania. SharePoint staje się przyjazniejszym miejscem dla pracowników, oni sami zaczynają rozmawiać z sobą nie tylko o sprawach firmowych. Czy to nie wystarczający powód do tego, by spróbować?  

vGoal nie tylko w intranecie!

A co, jeśli posiadamy SharePointa, ale nie używamy intranetu zbyt często? Nic straconego! Wystarczy komunikator od Microsoftu – Teams – żeby poczuć te same emocje.

Stworzyliśmy też wersję, która działa właśnie w tej aplikacji. Możemy otworzyć ją z poziomu komunikatora i obstawiać mecze i sprawdzać wyniki bezpośrednio przez Teams. Jak to wygląda? Bardzo podobnie jak w wersji intranetowej! Komunikatory firmowe to must have i zwłaszcza teraz korzysta z nich większość firm. Czy jest lepsze rozwiązanie, niż umieścić w nich odnośnik do aplikacji, która wspomaga integrację zepołu?

 

 

vGoal w wersji mobile

vGoal jest dostępny w tym samym czasie w wersji sharepointowej i na Microsoft Teams.  I to także w wersji na telefon!
Wystarczy zainstalować aplikację MS Teams, zalogować się i można obstawiać wyniki meczów.

Nasze rozwiązanie nie wymaga połączenia z internetem, jest zintegrowane z SharePointem, a instalacja nie nastręcza żadnych trudności. Konieczne jest jedynie wskazanie administratora, który ustali, ile punktów należy przyznać za prawidłowe wytypowanie zwycięzcy, trend i dokładny wynik, a także po każdym meczu będzie wpisywał jego wynik do systemu.  Resztę można już zostawić programowi i kibicować ulubionej drużynie 🙂