Vialutions 2020 - co robiliśmy i jak się mamy?

To był przedziwny rok, prawda? Kiedy patrzymy na niego z perspektywy grudnia, aż trudno nam uwierzyć, ile się wydarzyło! Jak co roku w grudniu robimy małe podsumowanie i dzielimy się z Wami tym, co u nas 😊

  1. Jeszcze w zeszłym roku opowiadaliśmy o naszym dużym projekcie – innowacyjnym oprogramowaniu wspierającym diagnostykę medyczną. Wciąż je dopracowujemy, ale mamy nadzieję, że już niedługo będą z niego mogli korzystać lekarze w codziennej praktyce. To narzędzie to kolejny krok do cyfrowej rewolucji i jesteśmy dumni, że jesteśmy jej częścią.
  2. Nasza współpraca ze stałymi klientami, takimi jak Dole lub fabryki Toyoty w Polsce, ma się dobrze – nie tylko zajmujemy sie utrzymaniem rozwiązań, które stworzyliśmy dla nich wcześniej, ale także wdrażamy nowe aplikacje. Przykłady? Aplikacja do budżetowania, system do generowania listów przewozowych lub rejestr napraw – te rozwiązania wsparły pracę naszych klientów tym roku. A to nie jest nasze ostatnie słowo!
  3. 2020 to też rok nowych usług Vialutions – consulting w zakresie Microsoft 365. Nowe rozwiązanie Microsoftu zastąpiło wcześniejsze Office 365. Możemy poszczycić się tytułem Srebrnego Partnera Microsoftu, więc doradztwo w sprawach związanych z jego najnowszymi produktami to dla nas naturalny krok naprzód.
  4. Migracja to kolejne hasło upływającego roku. Przeprowadziliśmy ją dla naszego klienta, sporej firmy, zajmującej się niezwykle ciekawą dziedziną – nie możemy się doczekać, żeby o tym opowiedzieć!
  5. Wypuściliśmy nasz własny, autorski produkt! Tak, mowa o vKaizenie – aplikacji do udoskonalania pracy, bazującej na tradycyjnej japońskiej metodologii kaizen. Na pewno nie przegapiliście naszego artykułu o jego funkcjonowaniu, ale na wszelki wypadek linkujemy go jeszcze tu. Przeczytajcie – jesteśmy naprawdę dumni z tego, jak udało nam się połączyć założenia tej filozofii i nowe technologie!
  6. Odświeżyliśmy nasze starsze aplikacje. Warto tu wspomnieć o vGoalu – świetnym narzędziu do integrowania zespołu za pomocą intranetu. Nie wierzycie, że to możliwe? A jednak! Zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i aplikacja do towarzyskich zakładów sportowych w gronie pracowników pozwala zjednoczyć zespół i ożywić nieco atmosferę w firmie, zwłaszcza po długim i na pewno uciążliwym lockdownie!

To nasza działalność na rynku. A co u Vialutions prywatnie? Jak dla wszystkich firm – to był wymagający rok. Przez większość czasu pracowaliśmy zdalnie i choć taka forma pracy nam niestraszna, musieliśmy wyrobić sobie nowy sposób działania. Nie chcemy się chwalić, ale daliśmy radę – odpowiedni sprzęt, wsparcie techniczne i przede wszystkim chęć współpracy sprawiła, że projekty idą zgodnie z planem 😊 co więcej – nieco powiększyliśmy nasze biuro, a w naszym zespole powitaliśmy całkiem sporo nowych osób – nie tylko programistów i testerek, ale także specjalistkę w zespole Sales&Marketing oraz specjalistów ds. sprzedaży w Vialutions GmBH.

Coś jeszcze? Ach, tak! Na ten ciekawy rok przypadło nasze dziesięciolecie, które świętowaliśmy we wrześniu! To była świetna okazja do spotkania się i cieszymy się, że mieliśmy taką możliwość, zanim koronawirus znowu uderzył.

Mimo trudnych okoliczności to był dla nas owocny rok. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wpierali, i widzimy się w 2021!