Wsparcie w tworzeniu ustandaryzowanych raportów z badań radiologicznych

Jednolite, łatwe w generowaniu raporty to element, który może zrewolucjonizować radiologię. Śmiała teza? Na pewno, ale zastanówmy się – szybciej dostępne, dokładne, dobrej jakości opisy badań generowane przy pomocy Big Data to spora zmiana w medycynie. Klient Vialutions chciał odgrywać w niej kluczową rolę!

Oprócz mozolnego, długiego opisywania badań, ochrona zdrowia zmaga się z niedoborem lekarzy radiologów. Jak w tym zakresie mogłoby pomóc odpowiednie oprogramowanie? Możliwość generowania raportów w języku ojczystym pacjenta lub lekarza. W przypadku, gdy leczenie musi odbywać się poza granicami ojczystego kraju pacjenta, to spore ułatwienie i usprawnienie procesu leczenia.

Raport pod kontrolą

Celem naszego klienta jest system do tworzenia ujednoliconych, dokładnych opisów wyników tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Cały pomysł nie opiera się jednak na gotowych formularzach – takie rozwiązanie jest już dostępne na rynku i w znikomym stopniu pomogło rozwiązać problemy lekarzy.

Klient Vialutions uznał, że bardziej skuteczna będzie aplikacja w postaci wirtualnego partnera, który towarzyszy lekarzowi w procesie opisywania badań, zadając pytania wspomagające przeprowadzanie wywiadu.

Big Data i AI – gotowi na przyszłość!

Choć być może na razie nie mieści się nam to w głowie, oprogramowanie oparte na Big Data i sztucznej inteligencji to przyszłość, jeśli chodzi o diagnozowanie. Przykład? Machine learning, jeden z obszarów sztucznej inteligencji, można wykorzystać do wyszukiwania wzorców chorób. Oprogramowanie korzysta z tych rozwiązań i prezentuje je radiologom tak, by maksymalnie wspomóc ich w procesie diagnozowania. 

Rozwiązanie jest wciąż w fazie optymalizacji – żeby wspierać proces leczenia, musimy mieć pewność, że spełnia potrzeby lekarzy i realnie ułatwia i usprawnia proces tworzenia raportów z badań. Wybrane ośrodki medyczne testują oprogramowanie w projektach pilotażowych, a my czekamy na ich wnioski i uwagi.

Rola VIALUTIONS

A jaka jest nasza rola w przygotowaniu tego rozwiązania? Wspieramy klienta w tworzeniu oprogramowania do tworzenia raportów z badań radiologicznych. Współpracujemy z nim na zasadzie nearshoringu i dostarczamy liderom projektu i product ownerom dopracowane, wydajne oprogramowanie w metodologii agile. 

Efekty naszej pracy są natychmiast testowane i integrowane z systemem produkcyjnym, który jest obsługiwany w siedzibie klienta.