Custom software development

Istnieje wiele rozwiązań dla firm, które są mniej lub bardziej łatwe do wdrożenia. Często jednak rozwój infrastruktury IT w firmach jest tak indywidualny, że standardowe rozwiązanie nie jest w stanie spełnić wszystkich wymagań. Naszym celem jest wspieranie Państwa w automatyzacji i optymalizacji procesów – niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo kompleksowego, dostosowanego do potrzeb rozwiązania, czy też niewielkiego rozszerzenia lub aplikacji: jesteśmy właściwym partnerem dla Państwa indywidualnego oprogramowania. Ponieważ z VIALUTIONS otrzymują Państwo wszystko z jednego źródła: od analizy wymagań, poprzez rozwój i wdrożenie, aż po wsparcie, pomoc operacyjną i konserwację oraz dalszy rozwój Państwa indywidualnego oprogramowania. 

Właściwe rozwiązanie

Na rynku jest niemal nie do opanowania różnorodność systemów oprogramowania, aplikacji i narzędzi. Jednak każda firma jest inna, ma inne cele i potrzeby. Dlatego lepszym wyborem może być rozwiązanie indywidualne. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka koszty indywidualnego rozwoju oprogramowania wydają się wyższe niż licencje na istniejące narzędzie, to z perspektywy czasu decyzja o wyborze wariantu dostosowanego do indywidualnych potrzeb zwykle się opłaca. Chętnie wyjaśnimy Ci zalety i wady indywidualnego rozwiązania i doradzimy, czy i kiedy ma to dla Ciebie sens. 

Użyteczność zależy od użytkownika. Istniejące narzędzie może działać doskonale dla jednej grupy użytkowników, ale nie dla innej. Naszym celem jest zintegrowanie rozwiązań i narzędzi programowych z infrastrukturą informatyczną w sposób zapewniający jak największe korzyści. Użytkownik nie powinien być zmuszony do dostosowywania swoich procesów pracy do standardowych narzędzi, aby zachować funkcjonalność. Chcemy, aby środowisko IT było dokładnie dopasowane do Twoich potrzeb i wymagań.  

Zalety rozwiązania skrojonego na miarę

Małe i średnie firmy często nie mają wystarczających środków finansowych na obsługę rozbudowanych aplikacji w obszarach ERP, ECM, gospodarki magazynowej czy zarządzania informacją. Z drugiej strony, standardowe rozwiązania również nie zawsze są w stanie odwzorować rosnące przepływy pracy. 

Dzięki indywidualnemu oprogramowaniu wprowadzamy strukturę do procesów i zapewniamy przewagę konkurencyjną. Ponadto nadal będziemy przy Tobie jako kompetentny partner. Jeśli w Twojej firmie coś się zmieni, dostosujemy oprogramowanie indywidualne do nowych okoliczności. W ten sposób możesz mieć pewność, że aplikacja zawsze oferuje dokładnie te funkcje, których Twoja firma w danym momencie potrzebuje. 

Ponadto wprowadzenie nowego systemu w firmie często stanowi przeszkodę. Na przykład pracownicy od lat pracują z dotychczasowym arkuszem kalkulacyjnym Excel lub przyzwyczaili się do odwzorowywania procesów w formie papierowej. Czy teraz tak wiele ma się zmienić, wpływając na przyzwyczajenia i codzienną rutynę pracy? W przypadku rozwiązań programowych, które są indywidualnie dostosowywane do danego przedsiębiorstwa, akceptacja podczas wprowadzania jest zwykle znacznie wyższa niż w przypadku rozwiązań standardowych.

Usługi IT

  • Konsultacje i wsparcie w zakresie definiowania wymagań (IREB)
  • Rozwój projektu, tworzenie High-Level-Definition (HLD, także jako pojedynczy projekt)
  • Zarządzanie projektem (Prince 2)
  • Doradztwo w zakresie procesów, analiza, (re)inżynieria, projektowanie
  • Rozwój oprogramowania (agile), CI CD
  • DevOps, testowanie (ISTQB)
  • Eksploatacja (usługi zarządzane/on premise /w chmurze)
  • Wsparcie i utrzymanie
  • Nearshoring