Migracja SharePoint

POROZMAWIAJMY

Mamy SharePointa! Jest dostępny dla pracowników, zainstalowaliśmy w nim wszystkie niezbędne dodatki, niemal możemy już w nim pracować. Czego brakuje? Danych! Migracja MS SharePoint to niezwykle istotny etap w procesie wdrażania platformy.

Co to jest migracja?

Migracja to kolejne trudne słowo, jakie usłyszycie przy okazji wybierania platformy dla firm. Czym dokładnie jest migracja? Najprościej mówiąc, to przeniesienie danych z jednego systemu do drugiego. W przypadku wdrożenia SharePoint może to być:

  • Przeniesienie danych z serwera do SharePointa,
  • Przeniesienie danych ze starszej wersji platformy do nowej.

Ta pierwsza opcja to standardowa część implementacji MS SharePoint. Nic dziwnego – jeśli platforma ma być między innymi archiwum dokumentów firmowych i repozytorium plików przenieść je wprost do bibliotek SharePoint. Intranet ma być przecież wspólnym miejscem pracy – należy umożliwić im dostęp do plików. Oczywiście, można zrobić to ręcznie – po kolei przerzucać każdy dokument do odpowiedniego miejsca w SharePoint. Jak zacząć? Ile czas by to zabrało? Czy może dokonać tego wyznaczony pracownik, nie zaniedbując jednocześnie bieżących obowiązków? Na te pytania trzeba sobie odpowiedzieć, zanim jeszcze zaczniemy wdrażanie platformy w firmie. Zazwyczaj korzyści z tego typu rozwiązania są jednak znikome i nasi klienci decydują się na zlecenie nam zmigrowania danych bezpośrednio do platformy.

Nowy SharePoint, nowe możliwości

Przeniesienie platformy SharePoint krok po kroku do nowej wersji to już zupełnie inna sprawa. Na początku trzeba powiedzieć sobie – migracja na przykład do SharePointa 2019 to zawsze dobry pomysł. To nie tylko więcej funkcji i lepszy, bardziej przyjazny użytkownikowi layout, ale także świadomość, że nowsze wersje wspierane są przez Microsoft. To wielki plus! To, że możemy w każdej chwili liczyć na support producenta, daje nam wielki komfort w korzystaniu z platformy SharepointTutorial czy wskazówki działu IT nie gwarantują jednak, że uda się przeprowadzić migrację samodzielnie.

Ze względu na to, że przy wdrożeniu nowszej wersji platformy konieczne jest zrobienie backupu programów i aplikacji SharePoint tak, by działały prawidłowo już po wdrożeniu kolejnego wariantu platformy, oferujemy nasze wsparcie w tym procesie.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że przy przenoszeniu SharePoint workflow w firmie może ulec zakłóceniu, ale wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować metody na sprawne i efektywne przeprowadzenie migracji. Nasi SharePoint designerzy chętnie przedstawią Ci cały plan!

Porozmawiajmy

Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy!