Co to jest Azure Marketplace?

Jak znaleźć właściwy add-in do SharePointa? Gdzie go kupić? Jak upewnić się, czy będzie odpowiedni do wersji, którą się posługujemy? Jak zweryfikować dostawcę? Jeśli szukamy dobrych rozwiązań rozszerzających funkcje narzędzi Microsoft, najlepiej zajrzeć na oficjalną platformę handlową Microsoftu – Azure Marketplace lub Microsoft AppSource.

Komercyjna platforma Microsoft

Microsoft dba o to, żeby aplikacje, które będą rozszerzać działanie jego narzędzi, spełniały określone wymogi. Z tą myślą stworzył dla swoich partnerów – niezależnych dostawców rozwiązań – platformę, na której mogą oni tworzyć i publikować oferty aplikacji.

Jest ona dostępna w ponad 100 krajach i w znaczący sposób ułatwia kupowanie aplikacji firmom, organizacjom i agencjom rządowym niemal na całym świecie, także w zakresie kwestii podatkowych.

Czym jest Azure Marketplace?

Azure Marketplace to jedna z platform, przez które można kupić rozwiązania odpowiednie dla narzędzi Microsoftu. Jest przeznaczona przede wszystkim do prezentowania usług dla deweloperów, administratorów i specjalistów IT – przede wszystkim consultingu i usług zarządzanych. Oprócz tego znajdziemy tam jednak aplikacje, które mogą przydać się też w codziennym funkcjonowaniu firmy.  

Oferta na Azure Marketplace – jak to wygląda?

Każde rozwiązanie oferowane na Azure Marketplace ma swoją własną podstronę. Znajdziemy na niej wszelkie niezbędne informacje: firmę, która je stworzyła, nazwę, dokładny opis rozwiązania, jego funkcji, instrukcję dla użytkownika i administratora, recenzje użytkowników czy video z instruktażem.  Co nam to daje? Możliwość zdobycia dokładnej, wszechstronnej wiedzy na temat rozwiązania jeszcze przed zakupem i sprawdzenia opinii innych użytkowników!

Jakie są korzyści sprzedawania na Azure Marketplace?

Dla dostawców rozwiązań IT dość znaczące:

  • weryfikacja i uwierzytelnienie jako oficjalny Partner Microsoftu,
  • prosta, czytelna, szczegółowa oferta, dostępna dla wszystkich zainteresowanych rozszerzeniem funkcji narzędzi Microsoftu,
  • dostęp do nowych rynków i segmentów, nowe możliwości marketingowe i sprzedażowe,
  • szybkie i wygodne transakcje,
  • pomoc Microsoftu na każdym etapie rejestracji na platformie.

Azure Marketoplace to świetne rozwiązanie nie tylko dla dostawców aplikacji, ale także dla osób szukających odpowiedniego rozwiązania. Możemy być pewni, że wszystkie narzędzia, które trafiają na platformę, są sprawdzone i zweryfikowane pod różnymi kątami tak, by spełniały standardy MS. Czy potrzebujemy lepszego zapewnienia, że aplikacja po prostu będzie działać na naszym środowisku?

My również umieściliśmy naszą aplikację – vKaizen – na Azure Marketplace. Spójrzcie, jak to wygląda!