vKaizen - zarządzanie sugestiami usprawnień

vKaizen to aplikacja, która opiera się na japońskiej filozofii biznesowej Kaizen. Ma ona na celu osiągnięcie ciągłego doskonalenia poprzez uwzględnienie opinii i doświadczeń pracowników. Narzędzie umożliwia doskonalenie i rozwój procesów zarządzania i produkcji na dowolnym poziomie w prosty i intuicyjny sposób. 

Jak działa vKaizen?

Zasadniczo narzędzie to jest cyfrowym odzwierciedleniem istniejącego systemu sugestii opartego na dokumentach papierowych. Zamiast ankiet, formularzy czy plików Excel pracownicy mają do dyspozycji łatwą w obsłudze aplikację. Przesłanie propozycji zmian wymaga zaledwie kilku kliknięć i dodania krótkiego opisu lub zdjęcia. Sugestie mogą być następnie omawiane bezpośrednio w systemie, a status żądania może być śledzony. W ten sposób vKaizen jest interfejsem do zarządzania pomysłami i ich realizacją. 

Korzyści z wdrożenia vKaizena

Metoda Kaizen eliminuje niepotrzebne, czasochłonne i zasobochłonne procesy. Korzyści są oczywiste: narzędzie, dostosowane dokładnie do potrzeb klienta, przyspiesza i ułatwia usprawnianie procesów produkcyjnych. Dla naszego klienta, firmy Toyota, nasze narzędzie skróciło średni czas przetwarzania wniosków z sześciu tygodni do jednego tygodnia.